Süloğlu  Kaymakamımız Sayın Şenol ÖZTÜRK’ün talimatları doğrultusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan SEKAP ve LEKAP projeleri, proje koordinasyon toplantısı 23.01.2018 Salı günü saat 10:00’da Süloğlu Anaokulu toplantı salonunda, Kaymakamımız Sayın Şenol ÖZTÜRK başkanlığında yapıldı.
       Lalapaşa Kaymakamı ve Süloğlu Kaymakam Vekili Sayın Şenol ÖZTÜRK, Lalapaşa ve Süloğlu ilçelerinde kendi himayelerinde gerçekleştirilecek olan LEKAP (Lalapaşa Eğitim Kalitesini Arttırma Projesi) ve SEKAP (Süloğlu Eğitim Kalitesini Arttırma Projesi)’a yönelik proje sunum toplantısı öncesinde proje koordinatörleri ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı.
     Toplantıya; Süloğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Bünyamil YILMAZ, Lalapaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Nail YILMAZ, okul ve kurum müdürleri katıldı. Süloğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Bünyamil YILMAZ hazırlamış oldukları SEKAP projesinin sunumunu yaptı. Projeler hakkında karşılıklı bilgi alışverişi yapıldı. İşbirliği içinde yapılacak proje çalışmaları değerlendirildi.
     Kaymakamımız Sayın Şenol ÖZTÜRK; yaptığı açıklamada ‘‘ Projenin ayakları yere basan ve sürdürülebilir bir proje olduğunu ifade ediyorum. Kitap okumadan tiyatro oyununa, müzik grubundan sinema günlerine, kariyer günlerinden spor faaliyetlerine, fotoğrafçılıktan aile seminerlerine kadar birçok sosyal, kültürel, bilimsel faaliyetleri içinde barındıran projenin sunumu 18.02.2018 tarihinde gerçekleştirilecek olup 2. dönemde hayata geçirmeyi düşünüyoruz.’’ dedi.